شما و IBD

برای اینکه در مدیریت IBD خود فعالانه نقش داشته باشید کارهایی می توانید انجام دهید:

  • هر روز در مدیریت سلامت خودتان فعالانه نقش داشته باشید
  • یاد بگیرید چه موقع و چگونه باید مراقب سلامت عمومی خود باشید
  • برنامه مدیریت بیماری خود را دنبال و داروهایتان را مصرف کنید
  • در صورت وجود  نگرانی سوالات خود را بپرسید و در صورت بروز مشکل درخواست کمک کنید
  • از دستورات پزشک خود در مورد مصرف دارو پیروی کنید (حتی اگر کاملاً احساس سلامتی می کنید) .

تداوم مصرف دارو می تواند به میزان چشمگیری شانس عود و تشدید بیماری را کاهش دهد و طول دوره بهبودی ( قطع علائم ) را افزایش دهد

دید مثبت داشته باشید: اگرچه بیماری التهابی روده (IBD) یک بیماری مزمن جدی است ولی کشنده نیست. اکثر افراد مبتلا به IBD دارای یک زندگی غنی و پربار می باشند.

به یاد داشته باشید، اگرچه بیشتر مواقع می توانید زندگی عادی داشته باشید اما برخی اوقات سلامت شما باید در اولویت باشد. بر عهده گرفتن مسئولیت مدیریت وضعیت خود یعنی مجهز شدن هرچه بهتر برای مقابله با تاثیراتی که  ممکن است IBD برخی اوقات بر زندگی شما بگذارد.

چه چیزهایی باید بدانم؟

اولین قدم برای بر عهده گرفتن مسئولیت وضعیت خود درک کردن چیزی است که با آن مواجه هستید. به دنبال اطلاعات جامع و موثق باشید تا دانش خود را افزایش دهید.

شما باید بدانید بیماری IBD چه مواردی را شامل می شود و چه مواردی را در بر ندارد. داشتن دانش درباره IBD به شما کمک می کند تشخیص دهید علائم شما به IBD مربوط می شود یا خیر. همچنین خواهید فهمید که شما کاری نکرده اید که باعث IBD شود (اگرچه کارهایی می توانید انجام دهید تا علائم را کاهش دهید).

بهترین روش برای مواجهه با IBD تحت کنترل قرار دادن آن است. بهترین روش برای تحت کنترل قرار دادن آن مصرف دارو و برخی تغییرات مثبت در سبک زندگی است.

به این محتویات امتیاز دهید

متوسط (6 votes)

فرم انتقادات و پیشنهادات